Hankook Optimo K715 175/65 R13 (80T)
August 7, 2017
Hankook Kinergy Eco 165/70 R14 (81T)
August 8, 2017
Show all

Hankook Kinergy Eco2 175/80 R14 (88T)


 

Паметен избор за возачите и околината Kinergy Eco² е летна гума која е развиена за современите возила од А, B, С и D сегментот. Како и претходникот кој имаше одлични резултати на тестовите, главниот фокус при развојот на оваа гума е оптимизирањето на отпорот на триење заедно со зголемување на километражата и намалување на бучавата без притоа да се прави компромис со перформансите на влажни и суви коловози.

Category: . Tags: , , , .

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hankook Kinergy Eco2 175/80 R14 (88T)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *