Laufenn I FIT ICE 255/55 R18 (109T)
August 7, 2017
Hankook Optimo K715 155/80 R13 (79T)
August 7, 2017
Show all

Hankook Optimo K715 145/80 R13 (75T)


 

Летна гума која обезбедува одличен комфор и перформанси на влажни коловози

Optimo K715 го минимизира алвапланингот благодарение на дизајнот на шарата која ги подобрува перформансите на влажни коловози.

*аквапланинг – појава која се случува кога возилото со својата тежина не може да ја истисне водата на патот под гумата. Тенкиот слој вода што останува помеѓу гумата и подлогата, предизвикува лизгање на возилото.

Category: . Tags: , , , .

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hankook Optimo K715 145/80 R13 (75T)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *