Hankook Winter i’Cept RS2 195/55 R16 (87T)
August 3, 2017
Hankook Winter i’Cept evo2 205/55 R16 (91H)
August 3, 2017
Show all

Hankook Winter i’Cept RS2 205/55 R16 (91T)


Winter i’Cept RS2 (W452) е нов модел и наследник на W442 кој се одликува со сигурни и стабилни карактеристики на влажни, снежни и лизгави коловози. Претставник на новата генерација на зимски гуми наменети за возилата од А, Б и Ц сегментот и покажува одлични резултати при умерени зимски услови на територијата на Европа.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hankook Winter i’Cept RS2 205/55 R16 (91T)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *